Bosch, Verbeek, Olthuis winnen NRT Oostwold (update)

Op 28 mei werd het NRT Oostwold gespeeld. Suzanne Bosch, Martin Verbeek en Bert Olthuis wisten in hun categorie te winnen.

Zie hier de uitslag.


Verslag NRT Oostwold 28 mei 2017

door: Bernard Oldenhof

Een schitterende zonnige dag, een sterk deelnemersveld. 32 Heren, 7 Dames en 22 Senioren gaan de strijd aan in Oostwold. Uitstekende condities, een vlammend betoog van Tjaart als welkom en toelichting op de local rules en een fantastische lunch van Diet straks. We kunnen los!

Tom Dumoulin ging er bij zitten. Bert Olthuis stáát er gewoon als de druk er op komt.

Goed, het is waar. Rolf Kwant ontbrak maar dat doet niets af aan de topprestatie van deze gelauwerde local hero. Voldoende ingrediënten om te bezwijken: NRT op je thuisbaan en legio sterke concurrenten.

Heren

Na twee ronden gaat Marcel Ahuis aan kop met twee uitstekende 47-ers en is 4 slagen los van Olthuis, die een lastige 53 liet noteren in z’n tweede ronde. Ook Stephan van den Berg en Martin Weber waren nog in de race.

Stukje bij beetje wist Bert z’n achterstand goed te maken en finishte met een 49; Marcel bleef steken op par. Martin Weber wist Stephan achter zich te laten door een ijzersterke slotronde van 45 slagen en werd daarmee 3e in het eindklassement. Opvallend sterk dit seizoen  zijn Jürgen Steenwelle en Joey Steenbakkers uit respectievelijk Leeuwarden en Koudum. Beiden top-tien finish.

Eindstand:

  1. Bert Olthuis      147 slagen
  2. Marcel Ahuis    148 slagen
  3. Martin Weber   153 slagen

Dames

Bij de dames is het toch wat as usual de laatste tijd. Sinds Esther in de categorie Heren meedraait en Herma is gestopt, zijn de podiumplaatsen redelijk voorspelbaar. Erg sterk dit seizoen is Suzanne Bosch, direct gevolgd door Gillian Quanjer. De rollen leken wel even omgekeerd nadat Gillian met een rondje par binnenkwam en Suzanne nog net onder de 60 wist te finishen. Ronde twee daarentegen liet het omgekeerde beeld zien. Samen met Joyce van der Velde zou de finaleronde uitmaken wie met de eer ging strijken. Gillian moest toch haar meerdere erkennen in Suzanne Bosch, die hiermee ook dit zonovergoten NRT in Oostwold op haar naam wist te schrijven.

Eindstand:

  1. Suzanne Bosch           165 slagen
  2. Gillian Quanjer           169 slagen
  3. Joyce van der Velde   183 slagen

Senioren

De enige categorie die blijft groeien en dat gaat allemaal vanzelf. Of, zoals de dorpsomroeper van de dag, Ed Janssen, het fijntjes wist te verwoorden: de strijd om de Rollatorbokaal.

Met elke aflevering weer vele kanshebbers, zoals Noël Shannon, Martin Verbeek, Jos Mentink, Joep van Maurik, Koos Storm? Of plaatselijk favoriet Jan Kruijer of misschien wel een outsider als Ton Duzink. Maar niemand had gerekend op de bij vlagen uitstekend maar iets vaker juist weer niet zo uitstekend spelende Bernard Oldenhof uit Groningen. Grillig als het weer, zo zou je z’n spel het beste kunnen typeren. Met een knap rondje 55 wist hij het zilver te bemachtigen en passeerde daarmee nipt de prima spelende Noël die derde werd. Maar verdiend winnaar van vandaag werd de solide spelende Martin Verbeek.

Eindstand:

  1. Martin Verbeek         161 slagen
  2. Bernard Oldenhof    166 slagen
  3. Noël Shannon           167 slagen